OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4.06.2023

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4.06.2023

 

  1. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się poświęcenie pól. O godzinie 16.00 jeden kapłan poświeci pola na ulicy Wiejskiej. Natomiast dwóch kapłanów od godz. 17.00 poświęci pola na ulicach Czarneckiego oraz Wojska Polskiego.
  2. Dzisiaj wspieramy naszych bernardyńskich misjonarzy. Przed ołtarzem głównym znajduje się skarbonka do której można złożyć ofiary na misje.
  3. We wtorek 9-ty wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Msze św. na godz. 8.00 i 18.00 z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem.
  4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o godz.9.30. Zapraszamy na procesję dzieci I komunijne, dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami oraz osoby do niesienia feretronów. Zapraszamy również wszystkich na procesje oktawy Bożego Ciała od jutra na godz. 17.30. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Akcji Katolickiej.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 Msza św. w intencji FZŚ. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  7. Informujemy że na stronie internetowej TVP 3 Rzeszów można obejrzeć nowy reportaż na temat naszego klasztoru, poświecony szczególnie kultowi Matki Bożej Pocieszenia i św. Antoniemu z Padwy.
  8. Z związku z beatyfikacją Rodziny Ulmów posiadamy 2 publikacje książkowe „ Markowskie bociany” oraz dla dzieci „ Boso do nieba”. Książki można nabyć w zakrystii.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana. śp. Tadeusz Drapała Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….