OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2023

 

 ;

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  1.10.2023 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele na 17.30.
  2. Zapraszamy wszystkich na Triduum przygotowujące na Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu. Triduum rozpoczniemy jutro w poniedziałek Mszą św. z okolicznościowym kazaniem o godz.18. 00.
  3. W wtorek po Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu. Msze św. z okolicznościowym kazaniem będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo Transitus – upamiętniające śmierć naszego ojca św. Franciszka z Asyżu. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będzie obchodził swój złoty jubileusz 50 – lecia życia zakonnego o. Kazimierz Stec. Zapraszamy wszystkich na tą doniosłą uroczystość. Drogiemu jubilatowi życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki MB Pocieszenia.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłan odwiedzi chorych od godz. 8.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Franciszkański Zakon Świecki zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę, wynagradzającą Niepokalanemu Sercu N.M.P na godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo do bł. Anieli Salawy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 Msza św. w intencji FZŚ. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  8. W dniach 27 i 28 października tego roku organizowany będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie i zapisy 27 października w salce katechetycznej o godz. 18.30.
  9. Można sobie pobrać kartki na wypominki Listopadowe za zmarłych. Karki są wystawione na bocznych ołtarzach kościoła. Od tego roku wprowadzamy wypominki za zmarłych roczne, które przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30 będą odczytywane.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii: Czasopisma „ Niedziela”.