II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019 r.
  1. Wszystkim parafianom i gościom, dziękujemy za wspólną modlitwę w dniu  pańskim w naszym kościele u stóp cudownej Matki Bożej Pocieszenia i św. Antoniego z Padwy i życzymy obfitości łask Bożych na nadchodzący tydzień.W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:- w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.- w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

    Wszystkim obchodzącym imieniny bądź urodziny oraz przezywającym w tym tygodniu swoje jubileusze składamy serdeczne  życzenia zapewniając o naszej   modlitwie.

  2. Od jutra w oktawie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi panny Msze święte wieczorne z kazaniem i procesją eucharystyczną rozpoczynać będziemy o godz. 17.30 nieszporami a po nich procesja Eucharystyczna i Msza święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy modlić się w intencji Kościoła na Wschodzie po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiar do puszek które za pośrednictwem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie zostaną przeznaczone na realizację konkretnych projektów duszpasterskich i charytatywnych, zgłaszanych przez parafie w 14 krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Tym którzy zechcą w przyszłą niedzielę wesprzeć to dzieło już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie sprawozdawczo – wyborcze Akcji katolickiej obecność obowiązkowa.
  5. W  sobotę o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Zaprasza Wspólnota Różańcowa.
  6. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.Przed ołtarzem św. Franciszka wystawiony jest kosz na dary dla ubogich, które przekażemy najbardziej potrzebującym z naszej Parafii. Dary niepsującej się żywności a także mogą być słodycze albo zabawki, dary można składać do 18 grudnia, żeby był jeszcze czas, aby je podzielić i przekazać potrzebującym przed świętami. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Przeworskie kino w MOK-u zaprasza na film „Nieplanowane” w dniach od 13 do 19 grudnia o godz. 20.00 Film od lat 15. Film nikogo nie oskarża. Pokazuje zło, jakim jest zabijanie nienarodzonych dzieci przez aborcyjne lobby, które pod pretekstem zmniejszenia niechcianych ciąż i decydowania o sobie, namawia kobiety do aborcji.
  8. FMO dziś po każdej Mszy świętej będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczą na dofinansowanie wyjazdu na ferie.