I Niedziela Adwentu

29.11.2020 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020 r.

 

Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Przez cały adwent będziemy przygotowywali się do świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja, dlatego proponujemy uczestnictwo we Mszy św. roratniej każdego dnia 6.30. Każdego dnia w tygodniu Roraty w naszym kościele rano o godz. 6.30 – serdecznie zapraszamy.

Informujemy że, w tym roku nie będą roznoszone opłatki. Dzisiaj na Mszach św. będą one poświęcone i można je sobie zabierać ze stolika przed ołtarzem głównym. Dobrowolne ofiary można składać do puszki obok stolika.

Zachęcamy także do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Świece te są także przed ołtarzem głównym na stoliku.

Dzisiaj rozpoczynamy 9 – dniową nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcamy również do korzystania sakramentu spowiedzi szczególnie w 1 piątek miesiąca.

 

 

W piątek 4 grudnia będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Barbary. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 7.30 oraz z kazaniem odpustowym o 8.00 i uroczysta suma odpustowa odbędzie się o godz. 18.00.

Również  w piątek w dzień odpustu na Mszy św. o godz. 15.00.    br. Karol Kida otrzyma z rąk ks. Abp Adama Szala święcenia diakonatu. Otoczmy naszą modlitwą br. Karola oraz Jego rodzinę.

W piątek 4 grudnia o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Róź św. Barbary z prośbą o Boże błog. opiekę dla członków i ich rodzin i wieczne zbawienie dla zmarłych z tej róży.

W pierwszą sobotę 5 grudnia o godz. 17.00 Franciszkański Zakon Świecki zaprasza do odmawiania różańca wynagradzającego NMP zniewagi Jej okazane.

 

W następną Niedzielę 6 grudnia zapraszamy na Msze św. o 12.15 wszystkich pszczelarzy z okręgu Przeworsk.   

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za ofiary pieniężne składane także na konto klasztorne podane na naszej stronie internetowej. Szczególnie teraz w czasie pandemii dziękujemy Wam za Wasze wsparcie i otaczamy Was naszą modlitwą.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:

– w poniedziałek  święto św. Andrzeja Apostoła.

– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii: Niedziela.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Józef Głąb –lat 70  i Katarzyna Markowska lat – 74  – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.