OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  27.06.2021

 

 

  1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na   17.30.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 będziemy się modlić w jednej intencji o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z ulic Wiejskiej, Krzywej, Węgierskiej, Żurawiej i w drugiej intencji  mieszkańców z ulicy Czarnieckiego.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania sakramentu spowiedzi. W pierwszy piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. Również w tym  dniu  kapłan odwiedzi chorych od godz. 8.00.
  4. W przyszłą sobotę w Bazylice Ducha św. w Przeworsku o godz. 9.00 Grupa Rycerzy Maryi będzie miała Mszę św.  i różaniec św. a następnie uda się w procesji do naszej świątyni bernardyńskiej. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą sobotę Franciszkański Zakon Świecki zaprasza  na nabożeństwo I soboty miesiąca na godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu  będzie połączona z odmówieniem różańca  świętego wynagradzającego N.M.P za zniewagi Jej okazane.  O godz. 18.00 Msza św. a po niej  nabożeństwo do bł. Anieli Salawy.
  6. Decyzją Zarządu naszej Zakonnej Prowincji o. Stanisław Górka wikary klasztoru został przeniesiony do klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyrażamy wielkie podziękowania drogiemu o. Stanisławowi za jego posługę w Przeworskim klasztorze i parafii. Życzymy wiele łask Bożych i dalszego Błogosławieństwa na nowej placówce.
  7. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza bp i męczennika

– w wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

– w sobotę święto św. Tomasza Apostoła

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Maria Żyła, śp. Henryk Zawadzki i śp. Anastazja Gołębiowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.