VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEŚLI KTOŚ CHCIAŁBY POMÓC W UTRZYMANIU KLASZTORU I PARAFII  SKŁADAJĄC DOBROWOLNĄ OFIARĘ  PODAJEMY NUMER KONTA PARAFIALNEGO:    68 1020 4287 0000 2102 0044 2715   WSZYSTKIM DOBRODZIEJOM I OFIARODAWCOM KTÓRZY DO TEJ PORY NAS WSPARLI SKŁADAMY SERDECZNE “BÓG ZAPŁAĆ” I OBIECUJEMY NASZĄ MODLITWĘ.

. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:

– W  poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

– w środę  wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Wszystkim obchodzącym imieniny bądź urodziny oraz przezywającym w tym tygodniu swoje jubileusze składamy serdeczne  życzenia zapewniając o naszej   modlitwie.

3.Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 7.30 oraz z okolicznościowym kazaniem o 8.00,9.30,15.30 i 18.00

4.W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wieczorem Msza święta w intencji powołań.W pierwszy piątek od godziny 9.00 będzie możliwość odwiedzin chorych w domach ale tylko tych którzy sobie tego życzą. Prosimy takich chorych zgłaszać  w zakrystii, a przygotowując dom i chorego na wizytę kapłana prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i dezynfekcję mieszkania. Również w pierwszy piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. W pierwszą sobotę o 17.00 FZŚ zaprasza na różaniec wynagradzający NMP za zniewagi Jej okazane po Mszy świętej wieczornej na modlitwę do bł. Anieli Salawy z odczytaniem próśb i podziękowań.

5. W związku ze zniesieniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od przyszłej niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

6. Jak informowaliśmy w minioną niedzielę dziś po każdej Mszy świętej można nabyć nową książkę o naszym kościele i klasztorze, która ukazuje działalność duszpasterską Bernardynów w Przeworsku w latach 1884-1939. Zachęcamy bardzo serdecznie do kupna tej wartościowej pozycji.