OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

 

  1. W najbliższy czwartek 2 lutego  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również dniem Życia Konsekrowanego, polecajmy w modlitwie osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach i innych formach życia konsekrowanego. Taca przeznaczona zostanie na zakony kontemplacyjne.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 8.00 kapłan odwiedzi chorych z naszej parafii. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Ku czci św. Błażeja po każdej Mszy świętej poświęcenie jabłek i udzielenie błogosławieństwa  przeciw chorobom gardła. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta o godzinie 15.30. Zachęcamy również do korzystania sakramentu spowiedzi świętej. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Laurenty Ryguła. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. na którą serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę Franciszkański Zakon Świecki zaprasza  na nabożeństwo I soboty miesiąca na godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu  będzie połączona z odmówieniem różańca  świętego wynagradzającego N.M.P za zniewagi Jej okazane.  O godz. 18.00 Msza św. a po niej  nabożeństwo do bł. Anieli Salawy.     
  5. W środę o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży żeńskiej z klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  6. Zapraszamy chłopców chcących zostać ministrantem w sobotę na godz. 10.00. Spotkanie w zakrystii.

 

 

       

 

  1.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii: Czasopisma „ Niedziela”.