VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 luty 2020 r
  1. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przypada Środa popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu w którym przez pokutę uczynki miłosierdzia oraz czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcowa obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 -go.

W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30,7.00,7.30 i z kazaniami o 8.00, 9.30 ,15.30 i 18.00 poświecenie popiołu i posypanie głów podczas każdej Mszy św. W środę popielcową Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30

2.W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne; Droga Krzyżowa w naszym kościele w środy o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich i w niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 również dla wszystkich. Gorzkie Żale w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 15.30 Za udział w Gorzkich Żalach i drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  1. Przed ołtarzem św. Franciszka podobnie jak w adwencie wystawiony jest kosz na dary żywności długoterminowej, oraz skarbonka na ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian które przed świętami przekażemy potrzebującym naszym Parafianom. Jednocześnie składamy serdeczne „Bóg zapłać” za waszą wszelką ofiarność, za to że nie jesteście obojętni na ludzi którzy są w potrzebie i tak hojnie dzielicie się tym co macie. Niech Bóg wam stokrotnie wynagrodzi za dobroć waszych serc.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 druga część nauk przedmałżeńskich. Zgłoszone pary prosimy aby zgromadziły się podobnie jak wczoraj przed godziną 9 na korytarzu przy kancelarii parafialnej.
  3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza we wtorek 25 lutego do wspólnej modlitwy Nowenną do św. Andrzeja Boboli przed srebrnym jubileuszem erygowania Akcji Katolickiej w Archidiecezji Przemyskiej, nowenna odmawiana będzie każdego 25 dnia miesiąca przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30 Natomiast w sobotę na godz. 17.00 Akcja Katolicka zaprasza również do Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia i rodziny.
  4. W dniu 26 lutego e środę od godz. 14.00 do 18.00 w Przychodni San – Med. Przy ul. Kościuszki 2a będą odbywać się badania USG (żył, tętnic, kończyn dolnych i górnych oraz stawów) . Szczegóły podane są w gablotach.

5.Zapraszamy na kurs przedmałżeński w naszym klasztorze tel.570571007

SOBOTY 07 i 14 MARZEC   godz.9.00 do 11.00

Zapisywać się można na adres e-mail o.izajasz@vp.pl (Prosimy podać swoje dane, dokładny, adres zamieszkania i nazwę parafii do której się należy.)