Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2019

 1. Wszystkich parafian i gości, serdecznie witamy u stóp cudownej Matki Bożej Pocieszenia na niedzielnym spotkaniu z Chrystusem i życzymy obfitości łask Bożych na nadchodzący tydzień.
 2. W Liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy;
  - w poniedziałek wspomnienie świętego Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła
  - we wtorek wspomnienie NMP z góry Karmel
  - w czwartek święto świętego Szymona z Lipnicy


  Solenizantom i solenizantkom z racji narodzin dla nieba swoich patronów oraz wszystkim przezywającym w tym tygodniu swoje jubileusze składamy serdeczne życzenia zapewniając o naszej modlitwie.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościć naszego współbrata wykładowcę akademickiego, dyrektora Archiwum Historycznego franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie i badacza historii Grobu Bożego ojca profesora Narcyza Klimasa kapłana, który od niemal 30 lat mieszka w Ziemi Świętej, tam też poświęcił znaczną część swojej naukowej działalności badaniom autentyczności Bożego Grobu, owocem tej pracy jest książka pt. AUTENTYCZNOŚĆ BOŻEGO GROBU W JEROZOLIMIE. Badania historiograficzne, archeologiczno-architektoniczne i udokumentowane w zabytkach (I-X w.)
  Dzieło naszego współbrata o. Narcyza wpisuje się w trwającą przeszło 800 letnią misję franciszkanów w Ziemi Świętej: opiekować się i strzec pamięci o prawdziwej historii miejsc świętych. Przystępny język książki i ciekawie prowadzona narracja powodują, że pozycja ta jest po to, żeby w sposób jasny i klarowny przedstawić wszystkie dowody jakiejkolwiek wiedzy która ma potwierdzić autentyczność Bożego Grobu. Ojciec Narcyz w przyszłą niedzielę będzie głosił Słowo Boże a po Mszach świętych będzie można nabyć jego książkę, która serdecznie polecamy, wszystkim wierzącym.
 4. W przyszłą niedzielę w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów.
 5. Już 8 września wielka uroczystość w naszej parafii. Prośmy przez wstawiennictwo cudownej Przeworskiej Matki Pocieszenia i św. Antoniego z Padwy o łaski potrzebne dla nas wszystkich, byśmy godnie i z wiarą przygotowali się do uroczystości koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót