Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Święta w intencji powołań o godz. 18.00 W pierwszy piątek od godziny 9.00 kapłani udadzą się do chorych natomiast po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, spowiadamy podczas każdej Mszy św.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne; Droga Krzyżowa w naszym kościele w środy o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich i w niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 również dla wszystkich. Gorzkie żale w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 15.30 Dziś kazanie pasyjne będzie o tym jak prawidłowo się spowiadać, jakie popełniamy błędy, kiedy spowiedź może być nie ważna. Jak się dobrze wyspowiadać. Na co należy zwracać szczególnie uwagę podczas spowiedzi. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy do pomocy najuboższym .Przed ołtarzem św. Franciszka podobnie jak w adwencie wystawiony jest kosz na dary żywności długoterminowej, oraz skarbonka na ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian które przed świętami przekażemy potrzebującym naszym Parafianom.
 4. Spotkania formacyjne Akcji Katolickiej od marca będą się odbywały w pierwsze czwartki miesiąca, rozpoczynać się będą Mszą św. wieczorną z okolicznościowym kazaniem i modlitwą w intencji powołań. Do wspólnej modlitwy Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych.
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i rozważania różańca.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek o godz. 18.00 Wszyscy kandydaci przychodzą na Mszę św.
 7. Dziś po wszystkich Mszach św. tradycyjnie jak każdego roku zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w soboty 10 i 17 marca od 9.00 -11.00 zapisy w kancelarii parafialnej codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania, lub za pomocą e-mail. o.izajasz@vp.pl
 9. Koło Radia Maryja informuje że bezpłatnie rozlicza PITY za 2017 rok. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń.
 10. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Teresa Rut
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót