Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:
  - w poniedziałek wspomnienie świętego Jozafata biskupa i męczennika.
  - we wtorek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski.
  - w środę wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i towarzyszy.
  W czwartek wspomnienie św Dydaka z Alcalii, zakonnika, patrona braci zakonnych.
  - w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
 2. W najbliższą niedzielę o godz. 12.15 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast po Mszy spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej.

  Grupa Fatimska zaprasza na różaniec w dniu 13.11.2018 do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.00
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą, przeznaczone zostaną na przygotowanie Uroczystości koronacji obrazu naszej cudownej Przeworskiej Matki Pocieszenia.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.15 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Brat Wilhelm będzie je roznosił do waszych domów już od poniedziałku 19 listopada.
  Trwa renowacja zabytkowej balustrady przy wejściu do naszego klasztoru, i figury Matki Bożej dlatego ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków przeznaczone zostaną na ten właśnie cel.
 5. Rozpoczynamy zapisy na kurs przedmałżeński, pary mogą się zapisywać osobiście w kancelarii parafialnej za poocą e-mail o.izajasz@vp.pl lub tel. 570 571 007 Zapisy trwają do końca listopada.
  Kurs będzie odbywał się w trzech seriach. Pierwsza seria w dwie soboty grudnia przed świętami (15,22) od godz. 9.00 - 11.00 nastepny w styczniu w dwie ostatnie soboty miesiąca w tych samych godzinach i trzeca seria w marcu także dwie ostatnie soboty miesiąca też w tych samych godzinach. Spotkania odbywac sie bedą w sali w klasztorze. Zainteresowani(po wczesniejszym uregulowaniu wszelkich formalności) w dniu rozpoczęcia kursu gromadzą sie na korytarzu przy kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Nabożeństwo Wspominkowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza Święta za zmarłych wypominanych w wypominkach.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 i 3 gimnazjum we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Natomiast klas 6 i 7 w środę również po Mszy świętej wieczornej.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót