Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

10 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  - w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  - we wtorek wspomnienie błogosławionych męczenników Ojca Anastazego
  Pankiewicza i 107 towarzyszy.
  - w środę św. Antoniego z Padwy kapłana i doktora Kościoła
  - w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  - w piątek wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
 2. 2. W środę przypada odpust ku czci św. Antoniego z Padwy patrona naszego Miasta Przeworska. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Uroczysta Msza Święta dziękczynna w pierwsza rocznicę ustanowienia św. Antoniego patronem Miasta Przeworska będzie sprawowana o godz. 9.30 z udziałem władz naszego miasta.
  Bardzo prosimy wiernych by po prostu nie wybierali się w środę na Mszę Świętą o godz. 11.00 ponieważ na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkie dzieci, nauczycieli i wychowawców ze szkoły Podstawowej nr. 2 im. Hugona Kołłątaja. To będzie ponad 600 dzieci może być problem ze znalezieniem miejsca. Niech o godz. 11.00 Kościół będzie wolny dla dzieci.
  Msza Święta o godz. 12.15 sprawowana będzie w intencji osób starszych i chorych, po Mszy Świętej FZŚ zaprasza na poczęstunek osoby starsze i chore. Po Mszy świętej o godz. 15.30 nabożeństwo Fatimskie połączone z odczytywaniem próśb do naszej cudownej Matki Bożej Przeworskiej. Błogosławieństwo dzieci po wszystkich Mszach Świętych.
  Natomiast wieczorem o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. Abpa Adama Szala podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

  Każdy kto w dniu odpustu złoży w zakrystii dobrowolną ofiarę do puszki będzie mógł otrzymać dowolnej wielkości obraz św. Antoniego z Padwy w drewnianej ramie.
 3. Jutro kolejny 11 dzień miesiąca w roku jubileuszu odzyskania niepodległości pamiętajmy o tych którzy walczyli i oddawali życie za wolność. Wieczorem o 18.00 zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem i modlitwą w intencji Ojczyzny.
 4. W przyszłą niedzielę 17 czerwca w niedzielę o godz. 12.15 ojciec Salwator Bartosik będzie dziękował Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Natomiast 24 czerwca w niedzielę o godz. 12.15 swój jubileusz również 25 lat kapłaństwa będzie obchodził ojciec Arnold Marek . Naszych jubilatów już polecamy waszej modlitwie.
 5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.
 6. W przyszłą niedziele o 15.30 Msza Święta w intencji FZŚ po Mszy spotkanie na salce.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót