Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r

 1. Parafian i gości, serdecznie witamy u stóp cudownej Matki Bożej Pocieszenia i św. Antoniego z Padwy i życzymy obfitości łask Bożych na nadchodzący tydzień.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
  - we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  - w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - we czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty

  Wszystkim obchodzącym imieniny bądź urodziny oraz przezywającym w tym tygodniu swoje jubileusze składamy serdeczne życzenia zapewniając o naszej
  modlitwie.
 2. Przypominamy o składaniu kartek z wypominkami na tegoroczny miesiąc listopad. Bardzo prosimy kartki wypełniać czytelnie, można drukowanymi literami wtedy łatwiej nam będzie je odczytać i wspólnie się modlić. Kartki znajdują się na ołtarzach bocznych a także w zakrystii. Kartki prosimy, składać na tacę, do puszki przy ołtarzu św. Franciszka albo w zakrystii.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 15.30 Również zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwie do naszej cudownej Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy że dziś różaniec wyjątkowo po Mszy świętej o godz. 18.00 połączone z nabożeństwem Fatimskim. Prosimy o liczne przybycie by oddać cześć Matce Najświętszej, zabierzmy ze sobą świece.
 4. W dniach od 27 maja do 5 czerwca 2020 r. będzie organizowana pielgrzymka do Watykanu oraz innych Sanktuariów Włoch szczegółowe informacje podane są na tablicach ogłoszeń.
 5. Dziś z racji Dnia Papieskiego po każdej Mszy świętej Harcerze z Przeworskiej Drużyny „Borek” im. św. Franciszka z Asyżu zbierają ofiary do puszek na potrzeby Fundacji Nowego Tysiąclecia. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze ofiary te składane do puszek jak i te składane na dzisiejszą tacę gospodarczą. Niech Bóg wam stokrotnie wynagrodzi.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za dary płodów rolnych dla naszego Klasztoru (oprócz zboża) z ulic Wiejskiej, Krzywej i Żurawiej. Wszystkim którzy złożyli swoje dary jako wyraz wdzięczności obiecujemy naszą modlitwę.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót