Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
18.03.2018

  1. W Niedzielę Palmową w naszej parafii od odbędą się Rekolekcje Wielkopostne które poprowadzi Ojciec Juwenalis Andrzejczak z Łodzi. Dyrektor naszych Bernardyńskich Szkół Katolickich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tym jakże ważnym czasie odnowy religijnej. Nasze zaproszenie szczególnie kierujemy do dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej oraz do kandydatów do bierzmowania wszystkich którzy posiadają indeksy i powinni uzyskać w nich podpisy. Niech ten czas będzie błogosławiony i pełen łask dla nas wszystkich. Szczegóły rekolekcji podane są na plakatach w gablotach.
  2. Wielki Post to okazja do głębszej modlitwy i spełnienia uczynków miłosierdzia jak mówi księga Tobiasza „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem. ” Dlatego zachęcamy w dalszym ciągu do pomocy najbardziej potrzebującym. Przed ołtarzem św. Franciszka cały czas wystawiony jest kosz na dary żywności długoterminowej, oraz skarbonka na ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian które przed świętami przekażemy potrzebującym naszym Parafianom. Za składane ofiary te dla potrzebujących i na kwiaty do Bożego Grobu oraz dary żywności niech wam Bóg stokrotnie wynagrodzi.
  3. Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za dopilnowanie dzieci i młodzieży które tak licznie uczestniczą w Drodze Krzyżowej w środy. Jest to wyraz waszej wiary i troski o chrześcijańskie wychowanie waszych dzieci. Zachęcamy w dalszym ciągu do wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w naszym kościele w środy o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich i w niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 również dla wszystkich. Gorzkie żale w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 15.30
  4. Serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym na godz. 18.18 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Odbędzie się tam recital Zespołu Piosenki Poetyckiej "Jak" połączonej z wystawą obrazów, przekazanych przez przeworskich artystów, na akcję charytatywną, gdzie najhojniejszym darczyńcom zostaną one podarowane. Dobrowolne datki będą przekazane na rehabilitację Michalinki Kułakowskiej, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Informujemy ponadto, że w Urzędzie Miasta i szpitalu w Przeworsku w dniach 20-23 marca br. odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Pracowniczy dla Michalinki. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania stroików i ozdób wielkanocnych na kiermasz. Zbiórka trwa do wtorku 20 marca. Miejsce zbiórki: Urząd Miasta Przeworska i przeworski szpital.
  5. W zakrystii są do nabycia paschaliki – 7 zł oraz baranki wielkanocne – 5 zł., przez które wspomagamy ubogich i potrzebujących którymi opiekuje się Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
  6. W najbliższy piątek przed Niedzielą Palmową (23 marca) zapraszamy na Drogę Krzyżową dla wszystkich parafii przeworskich. Początek w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.30, zakończenie w Kaplicy Bożego Grobu w naszej Bazylice.
  7. W przyszłą niedziele Msza Święta o godz. 8.00 w intencji naszego Ojca Józefa asystenta Wspólnoty różańcowej z prośbą o zdrowie opiekę Matki Bożej i św. Antoniego oraz o błogosławieństwo Boże w życiu kapłańskim i zakonnym. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Jutro 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ks. Abpa seniora Józefa Michalika oraz naszego Ojca Józefa. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizantach.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót