Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

27.05.2018 Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu mamy

  - w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 2. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
 3. Dziś w czasie Mszy świętej o godz 12.15 jest uroczystość I rocznicy Komunii świętej dzieci.
 4. Dziś do puszek zbieramy na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać. a klerycy obiecują modlitwę w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.
 5. W pierwszą niedzielę czerwca będziemy modlić się o urodzaje. Procesje błagalne i błogosławieństwo pól w następującym porządku:
  Ul. Wiejska, Krzywa, Węgierska i Żurawia godz. 16.00
  Ul. Wojska Polskiego, Gimnazjalna i Klonowa godz. 17.00
  Ul. Czarneckiego godz. 17.00
 6. W czwartek 31 maja o godz. 11.00 Msza Święta o urodzaje od mieszkańców z ul. Czarnieckiego, a 3 czerwca o godz. 9.30 Msza święta o urodzaje od mieszkańców z ulic Wojska Polskiego, Klonowej, Gimnazjalnej.
 7. W czwartek Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja z Najśw. Sakr. ulicami miasta. Nasza parafia odpowiada za 1 Ołtarz.
 8. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczniemy też nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 w oktawie Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną.
 9. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 3 czerwca w Przemyślu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Parafia Chrystusa Króla zapisuje na Koncert Jednego Serca i Jednego Ducha w Rzeszowie w dniu 31 maja. Wyjazd o godz. 16.00, powrót ok. 23.00, koszt: 15 zł.
 11. W sobotę o godz. 17.00 Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej. A po Mszy Świętej na modlitwę do Błogosławionej Anieli Salawy.
 12. W zakrystii polecamy prasę katolicką.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Antoniego oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót