Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018

 1. W najbliższą sobotę 22 grudnia w naszym kościele dzień spowiedzi adwentowej z udziałem księży z naszego dekanatu w godzinach: od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00 Przerwy w spowiedzi będą od 10.30 do 11.00 i po południu od 16.00-16.30.
  Bardzo prosimy tak zaplanować sobie czas aby skorzystać z sakramentu pokuty w sobotę. Nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, tym bardziej na przyszłą niedzielę. Korzystając ze spowiedzi w adwentowej w sobotę i posługi kapłanów z dekanatu zaoszczędźmy sobie później niepotrzebnych nerwów i pretensji. Również 22 grudnia spowiedź przedświąteczna odbędzie się w parafii Ducha Świętego w Przeworsku.
  Dzień wcześniej 21 grudnia spowiedź odbędzie się w parafii Chrystusa Króla również od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00

  Ze względu na spowiedzi w dekanacie kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko i włącznie bezpośrednio po Mszach świętych wieczornych lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.
 2. W przyszłą niedzielę 23 XII przypada rocznica święceń biskupich, a w poniedziałek dzień imienin ks. Abpa Adama szala. Polecamy naszego arcypasterza waszym modlitwom.
 3. W najbliższą sobotę nie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Koło przyjaciół Radia Maryja, ponieważ jest to dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny Ojca Świętego Radia Maryja i TV Trwam.
 4. Jeszcze do najbliższego wtorku wieczorem przed ołtarzem św. Franciszka będzie wystawiona skarbonka oraz kosz na dary dla ubogich, które przekażemy najbardziej potrzebującym z naszej Parafii. Wszystkim którzy tak hojnie z serca dzielą się tym co mogą serdecznie dziękujemy. Niech Bóg wszystkim ofiarodawcą stokrotnie wynagrodzi.
 5. Trwają jeszcze zapisy na kurs przedmałżeński, pary mogą się zapisywać osobiście w kancelarii parafialnej za poocą e-mail o.izajasz@vp.pl lub tel. 570 571 007
  Kurs będzie odbywał się jeszcze w dwóch seriach. W styczniu w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9.00 - 11.00 i trzeca seria w marcu także dwie ostatnie soboty miesiąca też w tych samych godzinach. Spotkania odbywac sie bedą w sali w klasztorze. Zainteresowani(po wczesniejszym uregulowaniu wszelkich formalności) w dniu rozpoczęcia kursu gromadzą sie na korytarzu przy kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwie do naszej cudownej Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej. Niech wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Bożej będą licznie składane na kartkach i czytane w czasie nabożeństwa prośby i podziękowania.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Złożyliście 4279 zł. Również dziękujemy za ofiary składane indywidualnie na potrzeby koronacji. Jak pewnie zauważyliście od dłuższego czasu nasze dzwony kościelne przestały działać.
  W minionym tygodniu zakończyła się pierwsza część prac która polegała na zamontowaniu napędów elektromagnetycznych trzech dzwonów, - czyli trzech silników liniowych, trzech czujników indukcyjnych i trzech układów wykonawczych z sterowanych mikroprocesorem oraz centrali zdalnego sterowania, i rozdzielni do wszystkich układów elektronicznych. Koszt tej pierwszej części inwestycji wyniósł 12000 (dwanaście tysięcy zł). Drugą część inwestycji przeprowadzimy latem również informując was na czym będzie ona polegać.
 8. Trwa oktawa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze święte z kazaniem i procesją eucharystyczną dziś po Mszy świętej o godz. 15.30 a przez cały tydzień o godzinie 17.30.Wystawienie z procesją eucharystyczną po niej Msza święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W najbliższą sobotę od 9.00 kapłani udadzą się do chorych naszej parafii ale tylko do tych którzy zostaną do piątku zgłoszeni w zakrystii

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót