Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2018

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:
  - we wtorek święto św. Bernarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników Franciszkańskich
  - w środę wspomnienie św. Antoniego ,opata
  - w piątek święto św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – patrona naszej Archidiecezji.
 2. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitw o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu , może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 Msza święta w intencji FZŚ, po Mszy świętej wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na krótką wspólną modlitwę przy ołtarzu św. Franciszka z Asyżu. Następnie spotkanie opłatkowe w salce.
 4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. W tym tygodniu również od godz. 16.00 odwiedzimy parafian z ulic: W poniedziałek Grunwaldzkiej i Mickiewicza. We wtorek z ulicy Jagiellońskiej, gdzie zakończymy tegoroczna wizytę duszpasterską. Jeżeli w trakcie kolędy z jakiegoś powodu kogoś pominęliśmy, albo ktoś był nie obecny a chciałby spotkać się z kapłanem prosimy zgłosić taką chęć w zakrystii. W poniedziałek na ulice Grunwaldzką i Mickiewicza oraz we wtorek na ulicę Jagiellońską, z wizytą duszpasterską pójdzie pięciu kapłanów, tak że oczekiwanie na wizytę na pewno będzie krótkie.
 5. Dziękujemy za dotychczasowe wszystkie, uwagi, spostrzeżenia i propozycje przedstawiane podczas kolędy. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej ojciec Gwardian przedstawi w przyszłą niedzielę. Cieszymy się również że nowy sposób podchodzenia do komunii św. uporządkował i prawie zlikwidował przepychanki i ścisk jaki powstawał w czasie udzielania komunii św. Jednocześnie chcemy poinformować że w ciągu tygodnia kiedy wiernych na Mszach św. jest dużo mniej komunii św. udzielać będziemy przy balaskach na klęcząco, natomiast w niedzielę, uroczystości i święta kiedy jest nas dużo będziemy podchodzić w rzędzie do kapłana, zawsze przyklękając przed przyjęciem Pana Jezusa, oczywiście jeśli jest to możliwe, bo czasami zdrowie nie pozwala. Wtedy wystarczy ukłon lub złożone ręce.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót