Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

 1. W liturgii kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominamy w poniedziałek 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia w tym dniu szczególnie modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci
 2. Akcja katolicka przypomina że przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego zostanie złożone w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w najbliższy poniedziałek czyli jutro podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Przystępujących do adopcji prosimy o przyniesienie świec.

  W sobotę Akcja katolicka zaprasza do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia i rodziny.
 3. Zapraszamy 30 marca o godz. 18.00,na spotkanie członków Straży Grobowej oraz tych wszystkich którzy chcieli by do Straży się zapisać na spotkanie organizacyjne w salce franciszkańskiej.
 4. W zakrystii są do nabycia paschaliki – 7 zł oraz baranki wielkanocne – 6 zł., przez które wspomagamy ubogich i potrzebujących którymi opiekuje się Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje że są jeszcze wolne miejsca na spotkanie Rodziny Radia Maryja w Lubaczowie, wyjazd 1 kwietnia zapisy u pani Zofii.
 6. W przyszłą niedziele Msza Święta o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi i św. Józefa dla Ojca Józefa asystenta Wspólnoty różańcowej. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie zelatorów w salce.
 7. Tradycyjnie jak każdego roku zwracamy się do was Bracia i Siostry z prośbą o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbona na ten cel znajduje się w kaplicy św. Antoniego.
 8. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się dzień skupienia Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Łańcuckiego dlatego informujemy że już w najbliższy piątek od 22.00 do soboty do godz. 13.00 będą nieczynne parkingi od ul. gimnazjalnej.
 9. W najbliższy piątek zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową. Wyruszymy z naszego Kościoła św. Barbary po wieczornej Mszy świętej o godz.18.00, a następnie przez ul. Kilińskiego, Pl. Mickiewicza i Rynek do Bazyliki Grobu Pańskiego. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą świec. O 17.30 po Gorzkich Żalach odbędzie sie normalnie Droga krzyzowa dla tych którzy nie beda mogli uczestniczyc w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót