Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
25 czerwca 2017

 1. Czcigodni Parafianie i Dobrodzieje naszej zakonnej świątyni. Otwartym sercem witamy Was i życzymy wszystkim głębokich doświadczeń duchowych a głównie doświadczenia opieki Matki Bożej Pocieszenia i wielkiej łaskawości naszego Patrona św. Antoniego.
 2. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy z odczytaniem podziękowań, próśb, śpiewem „Responsorium” i ucałowaniem relikwii rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Prosząc Patrona naszego miasta o potrzebne łaski – nie zapominajmy naśladować niezachwianą wiarę, ofiarną miłość i oddanie Bogu. Wszystkich Czcicieli św. Antoniego – serdecznie zapraszamy.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia. Przybywając w tym dniu przed Jej CUDOWNY WIZERUNEK ufnie przedstawiajmy Maryi wszystkie intencje, które nosimy w sercach. Kartki z prośbami i podziękowaniami można składać do skarbony znajdującej się pod amboną.
 4. W czwartek, 29 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Tego dnia uczestniczymy we Mszy św. i wspieramy następcę św. Piotra na Stolicy rzymskiej, Ojca Świętego Franciszka. Niech ten dzień stanie się dniem DZIĘKCZYNIENIA Bogu za posługę Ojca św. wobec świata i naszej Ojczyzny.
  W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. W piątek, kończy się miesiąc czerwiec a wraz z nim i Nabożeństwa poświęcone czci Najświętszego Serca. Polecajmy więc Bożemu Sercu wszystkie nasze trudy i codzienne zmagania, by i nasze serca stały się dla współczesnego świata widzialnym znakiem miłosiernego Zbawiciela. Przypominamy: Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30. – Czy przynajmniej raz brałeś w nich udział ?
 6. W tym tygodniu - Pierwsza sobota miesiąca - Msza św. o godz. 8.00 wraz z Nabożeństwem do Matki Bożej. O godz. 17.00 Nabożeństwo do NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚW. MARYI PANNY a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do bł. Anieli Salawy i ucałowanie Jej relikwii
 7. W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Zwróćmy uwagę na ŚWIADECTWO, jakie nasze dzieci przyniosły do domu. Pamiętajmy: ocena z religii naszego dziecka jest jednocześnie świadectwem rodziców, świadectwem tego, jak my, jako rodzice katoliccy wypełnialiśmy swój rodzicielski obowiązek wobec Boga, społeczeństwa i naszych dzieci.
 8. Rozpoczął się czas wakacji … nie zapominajmy o Bogu – o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 9. Wszystkim wiernym, którzy w jakikolwiek sposób pospieszyli nam z pomocą w pracach budowy ołtarzy stacyjnych i dekoracji na trasie PROCESJI a szczególnie Żywemu Różańcowi oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich wraz z Akcją Katolicką – wyrażamy szczere podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać”.
 10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę
  zakończyły:

  śp. Władysława SIUŚTA, lat 88 z ul. Reymonta
  śp. Zofia STRZĘPEK, lat 84 z ul. Węgierskiej

  Rodzinie i przyjaciołom zmarłych - składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  Wszystkich zaś zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom.

  Wieczny odpoczynek...

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót