Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

23 NIEDZIELA ZWYKŁA
10 września 2017

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:
  - w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona naszej
  Prowincji.
  - w środę wspomnienie św. Wincentego A Paulo
  - w czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika
  - w piątek wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  - w sobotę wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice pw. Ducha Świętego zachęca wszystkich mieszkańców do włączenia się w międzynarodową akcje „Iskra Bożego Miłosierdzia” polegać ona będzie na wspólnym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego w czwartek 28 września o godz. 15.00 przy pomniku Chrystusa Ukrzyżowanego, na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Jana Pawła II czyli na placu obok dworca PKS.
 3. W sobotę 30 września o godz. 17.00 Akcja Katolicka zaprasza na Adorację Najświętszego sakramentu w intencji obrony życia i rodzin.
 4. Firma Green Office Ecologic – we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie kolejny rok z rzędu organizuję zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do dnia 29 września tj. do najbliższego piątku do godz. 13.00 można składać zużyty sprzęt na naszym parkingu asfaltowym obok zielonej doliny. Środki zgromadzone z utylizacji sprzętu przeznaczane są przede wszystkim na potrzeby misji św.
 5. W najbliższy wtorek 26 września spotkanie kandydatów do bierzmowania klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum. Wszyscy przychodzą na Mszę świętą o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30 Zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Każdego dnia po zakończonej Mszy Świętej dzieci które uczestniczą w nabożeństwie różańcowym będą mogły wziąć udział w losowaniu i wygrać nagrody związane z kultem Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót