Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019

 1. Wszystkich parafian i gości, serdecznie witamy u stóp cudownej Matki Bożej Pocieszenia na niedzielnym spotkaniu z Chrystusem i życzymy obfitości łask Bożych na nadchodzący tydzień.
 2. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu czcimy:

  - we wtorek św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła
  - w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża
  - w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  - w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła
 3. W sobotę od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja, w niedzielę o godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam oraz o wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego.
 4. W najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Z racji uroczystości koronacyjnej która będzie miała miejsce w naszym kościele 8 września informujemy że Mszy świętej o godz. 12.15 nie będzie.
 6. W jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, zakrystii można jeszcze nabyć publikację poświęconą w całości dziejom cudownego obrazu Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia. Bardzo gorąco zachęcamy do kupna cena 35 zł.
 7. W przyszłą niedzielę o 8.00 Msza święta w intencji Wspólnoty Różańcowej, o dobre duchowe przygotowanie się do koronacji. Po Mszy świętej zmiana Tajemnic Różańcowych oraz spotkanie w salce franciszkańskiej. Natomiast o godz. 9.30 Msza święta dziękczynna za urodzaje z ulicy Czarneckiego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada odpust w naszej parafii ku czci Cudownej Przeworskiej Matki Pocieszenia. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.15 Wieczorem natomiast Mszą świętą rozpoczniemy uroczystą dziewięciodniową nowennę do Matki Bożej Pocieszenia która będzie prowadzona przez proboszczów naszego dekanatu każdego dnia o godz. 18.00 rozpoczniemy Mszą świętą z okolicznościowym kazaniem maryjnym, a na zakończenie nowenna i apel maryjny.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary te składane na tacę, jak również te składane indywidualnie na potrzeby naszego klasztoru i te wpłacane na nasze konto klasztorne. Niech wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom Bóg przez ręce Maryi stokrotnie wynagrodzi.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót