Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
21 maja 2017 Rok „A”

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 dzieci klas trzecich przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św.
  Przez najbliższe dni spoglądać będziemy na odświętnie ubrane dzieci idące w Białym Tygodniu ulicami naszych miast i drogami naszych wiosek. Widok ten zapewne raduje nasze serca, cieszy oczy, zadziwia obcokrajowców. Te dzieci są przecież APOSTOŁAMI EUCHARYSTII.
  - Czy patrząc na nie pomodliłeś się w ich intencji? – Czy dołożyłeś wszelkich
  starań, aby uroczystość pierwszej Komunii św. w twoim domu, w Twojej rodzinie, u Twych przyjaciół była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za młode pokolenie Polaków ?
 2. We wtorek Nabożeństwo i siódmy już tydzień Nowenny ku czci św. Antoniego z Padwy . Prosząc Patrona naszego miasta o potrzebne łaski – nie zapominajmy naśladować jego niezachwianą wiarę, ofiarną miłość i oddanie Bogu.
 3. Wszystkich Czcicieli Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Odbywa się ono w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00. Niech nasza obecność w tym dniu będzie wyrazem wdzięczności wobec Maryi, której cudowny Obraz czczony jest w tej świątyni od ponad czterystu lat.
 4. To już połowa miesiąca maja, w którym Kościół wyśpiewuje chwałę Maryi. Wołana od całych pokoleń pod tyloma różnymi imionami: Częstochowska, Ostrobramska, z Lourdes czy Fatimy … a zawsze ta sama i bliska nam – MATKA. – Czy wyśpiewałeś już swoją chwałę Maryi w maju tego roku ?
  Przypominamy: Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30. Zapraszamy.
 5. W dniach: poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Tak bardzo nam Bożej pomocy i błogosławieństwa potrzeba. Licznie więc przyjdźmy na wspólną modlitwę , by modlić się w tych intencjach.
 6. W sobotę, od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakr. pod przewodnictwem Radia Maryja a w niedzielę o godz. 15.30 Msza św. w in. Ojczyzny.
  28 maja, w niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w in. Wspólnoty Różańcowej.
  W przyszłą natomiast niedzielę, o godz. 8.00 Msza św. o dobre urodzaje od mieszkańców ulic: Wojska Polskiego, Klonowej i Gimnazjalnej.
 7. Również w przyszłą niedzielę - 28 maja - DZIEŃ MODLITW o URODZAJE. Procesje błagalne i błogosławieństwo pól - w następującym porządku:
  ul. Wiejska, Krzywa, Węgierska i Żurawia o godz. 16.00
  ul. Wojska Polskiego, Gimnazjalna i Klonowa o godz. 17.00
  ul. Czarnieckiego o godz. 17.00
 8. Przyszła niedziela – to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tajemnicę Wniebowstąpienia obchodzi się zawsze 40-go dnia po Zmartwychwstaniu i jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca.
  Dni pomiędzy Wniebowstąpieniem Pańskim a Zesłaniem Ducha św. - niech staną się dla nas czasem przygotowania na przyjęcie Ducha św. Pocieszyciela.
 9. W piątek rozpoczynamy NOWENNĘ do Ducha Św., którą odprawiać będziemy podczas Nabożeństw majowych.
 10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę
  zakończył:
  śp. Tadeusz MOTYKA, lat 73 z ul. Bernardyńskiej

  Rodzinie i przyjaciołom zmarłej - składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  Wszystkich zaś zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom.
  Wieczny odpoczynek...
 11. SŁOWO BOŻE NA TYDZIEŃ …
  ________________________________________
  Jakaż Ona tam Matka?

  - Jakaż Ona Matka? - Czemu nie przyszła wtedy, gdy postawiono Go przed sądem?
  - Czemu nie przyszła i nie przyrzekła zebranemu sanhedrynowi, że On wróci do Nazaretu, przestanie nauczać i będzie pracował jako cieśla do końca swoich dni. Żeby mógł swoimi spracowanymi rękoma odgarniać włosy znad czoła, jeść chleb w zaciszu swojego domu, rozmawiać w zapadającym zmierzchu z przyjaciółmi.
  - Jakaż Ona Matka? - Czemu nie przyszła do Piłata, gdy ten wydawał na Niego wyrok śmierci, aby prosić o ułaskawienie. Niech Go skaże na dożywotnie więzienie; na galery czy do kamieniołomów; nawet w największym pohańbieniu i nędzy. Ale żeby mógł oglądać wschody i zachody, grzać się w słońcu, spać kamiennym snem w chłodne noce.
  A Ona szła z Nim bez słowa, gdy dźwigał krzyż, stała bezczynnie, gdy konał. I dlatego jest nie tylko Matką Jezusa. Ale jest Matką Zbawiciela, Odkupiciela - jest MATKĄ NASZĄ.

  Ks. Mieczysław Maliński

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót